2. Division Fyns L’hombre-Union 2017/2018

 

Spilledatoer: 14. december - 18. januar - 08. februar - 01. marts   Færdig spillet

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - Oprykning

1

Erling Jørgensen

Verninge

13

+

58

2

Niels Pedersen

Svendborg

8

+

20

3

Steen Lunde

Ringe

8

+

16

4

Carsten Thomsen

Odense

8

+

6

5

Jytte Pedersen

Thurø

6

-

8

6

Erling Humlegaard

Svendborg

5

-

12

7

Bent Thorslund

Faldsled

4

-

36

8

Erik Lønberg

Thurø

4

-

44

Kontrol sammen tælling:

56

 

+100/-100

Gruppe B - Nedrykning

1

Lars Krog

Ringe

11

+

50

2

Søren Ågård

Thurø

10

+

46

3

Jens A. Sørensen

Kerteminde

9

+

7

4

Kurt Nørrisgård

Ringe

7

+

8

5

Aksel Jakobsen

Ørbæk

6

-

19

6

Svend Erik Larsen

Ørbæk

5

-

13

7

Dennis Krum

Ørbæk

4

-

37

8

Henny Nielsen

Ørbæk

4

-

42

Kontrol sammen tælling:

56

 

+111/-111

Turneringsleder: H. P. Lærkegaard tlf. 51 41 66 31

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point fordeling<<

Opdateret den 05-03-2018

 


                                                                               

 

2. Division Fyns L’hombre-Union 2017/2018

 

Spilledatoer: 12. oktober - 02. november - 23. november - 14. december

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - indledende

1

Erling Humlegaard

Svendborg

11

+

63

2

Erling Jørgensen

Verninge

10

+

42

3

Steen Lunde

Ringe

7

+

15

4

Carsten Thomsen

Odense

7

-

1

5

Kurt Nørrisgård

Ringe

7

-

8

6

Dennis Krog

Ørbæk

7

-

9

7

Søren Ågård

Thurø

4

-

39

8

Svend Erik Larsen

Ørbæk

3

-

63

Kontrol sammen tælling:

56

 

+120/-120

Gruppe B - indledende

1

Niels Pedersen

Svendborg

11

+

48

2

Jytte Pedersen

Thurø

9

+

14

3

Erik Lønberg

Thurø

9

+

12

4

Bent Thorslund

Faldsled

8

+

35

5

Aksel Jakobsen

Ørbæk

6

-

4

6

Lars Krog

Ringe

6

-

16

7

Henny Nielsen

Ørbæk

4

-

40

8

Jens A. Sørensen

Kerteminde

3

-

49

Kontrol sammen tælling:

56

 

+111/-111

Turneringsleder: H. P. Lærkegaard tlf. 51 41 66 31

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point fordeling<<

Opdateret den 15-12-2017

Alle kampe spilles i Ørbæk Hallen og der begyndes kl.: 19.00 præcis.                    

 

Vi spiller efter D.L.U.s regler

 

Blyant og viskelæder skal spillerne selv medbringe.

Ørbæk hallens tlf.: 65 33 14 14

 

God fornøjelse til alle

 

Bestyrelsen i Fyns L’hombre Union