1. Division Fyns L’hombre-Union 2017/2018

 

Spilledatoer: 07 december - 11. januar - 01. februar - 22. februar

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - Fynsmesterskabet

1

Kaj Lundsfryd

Kerteminde

2

+

9

2

Leif Vesterlund

Odense

2

+

7

3

Axel Højgård

Ringe

1

+

3

4

Claus Jensen

Ørbæk

1

+

1

5

Bent Madsen

Thurø

1

-

1

6

H. P. Lærkegaard

Ringe

1

-

3

7

Dan Thuesen

Odense

0

-

7

8

Leif Knudsen

Odense

0

-

9

Kontrol sammen tælling:

8

 

+20/-20

Gruppe B - Nedrykning til 2. division

1

Martin Schreiner

Odense

2

+

43

2

Ole Jørgensen

Kerteminde

2

+

20

3

Else Bahl

Faldsled

2

+

15

4

Stig Nielsen

Ørbæk

2

+

12

5

Lars Knudsen

Ørbæk

0

-

12

6

Benny Rasmussen

Ringe

0

-

15

7

Niels Bækgård

Kerteminde

0

-

20

8

Hans Henrik Schreiner

Odense

0

-

43

Kontrol sammen tælling:

8

 

+90/-90

Turneringsleder: Erling Jørgensen tlf. 22 44 85 02

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point fordeling<<

Opdateret den 09-12-2017

 

Alle kampe spilles i Ørbæk Hallen og der begyndes kl.: 19.00 præcis.                    

 

Vi spiller efter D.L.U.s regler

 

Blyant og viskelæder skal spillerne selv medbringe.

Ørbæk hallens tlf.: 65 33 14 14

 

God fornøjelse til alle

 

Bestyrelsen i Fyns L’hombre Union

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Division Fyns L’hombre-Union 2017/2018

 

Spilledatoer: 05. oktober - 26. oktober - 16. november - 07. december

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - indledende

1

Axel Højgård

Ringe

11

+

30

2

Kaj Lundsfryd

Kerteminde

9

+

44

3

Dan Thuesen

Odense

8

+

19

4

Bent Madsen

Thurø

7

+

0

5

Martin Schreiner

Odense

6

+

0

6

Ole Jørgensen

Kerteminde

6

-

23

7

Stig Nielsen

Ørbæk

5

-

35

8

Benny Rasmussen

Ringe

4

-

35

Kontrol sammen tælling:

56

 

+93/-93

Gruppe B - indledende

1

Leif Vesterlund

Odense

13

+

68

2

Leif Knudsen

Odense

10

+

55

3

Claus Jensen

Ørbæk

8

+

16

4

H. P. Lærkegaard

Ringe

7

-

4

5

Lars Knudsen

Ørbæk

6

-

15

6

Niels Bækgård

Kerteminde

6

-

17

7

Else Bahl

Faldsled

3

-

39

8

Hans Henrik Schreiner

Odense

3

-

64

Kontrol sammen tælling:

56

 

+139/-139

Turneringsleder: Erling Jørgensen tlf. 22 44 85 02

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point fordeling<<

Opdateret den 09-12-2017